Wielki Post – ogłoszenia

• Środa Popielcowa – 2 Marzec 2022 – Msza św. z posypaniem głów popiołem o godz. 18:00 w Telford
  • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej – w każdy Piątek Wielkiego Postu o godz. 18:00 w Telford; o godz. 17:15 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej
  • Wielkopostne Rekolekcje Parafialne w Telford – 25, 26 i 27 Marca 2022 (Piątek, Sobota, Niedziela). Msze św. z naukami rekolekcyjnymi: 25 Marca (Piątek) – Msza o godz. 18:00 (po Mszy św. nabożeństwo Drogi Krzyżowej), 26 Marca (Sobota) – Msza o godz. 16:00, 27 Marca (Niedziela) – Msze św. według porządku niedzielnego. Rekolekcje wygłosi o. Wojciech, posługujący w Wolverhampton w Parafii angielskiej.

Kurs dla narzeczonych – Marzec 2022

Informujemy, iż w naszej Parafii odbędzie się kurs dla narzeczonych (w języku polskim) pragnących zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

Termin: 13 Marca 2022 (Niedziela) o godz. 19:00 oraz 20 Marca 2022 (Niedziela) o godz. 19:00.

Miejsce: Parafia św. Patryka w Telford – Wellington, King Street, TF1 3AP, TELFORD

Dodatkowe informacje: w kursie mogą uczestniczyć narzeczeni z naszej oraz z innych Parafii (nie trzeba należeć do naszej Parafii by odbyć kurs); zapisy – na pierwszym spotkaniu (nie ma wcześniejszych zapisów); na koniec drugiego spotkania uczestnicy otrzymają zaświadczenie udziału w kursie przygotowującym do przyjęcia sakramentu małżeństwa (zaświadczenie to jest ważne do chwili wzięcia ślubu – zarówno w Anglii, jak i w Polsce), obecność na obu spotkaniach jest obowiązkowa, w kursie nie mogą wziąć udziału osoby innych narodowości, które nie porozumiewają się w języku polskim w sposób biegły.