Msze św. w czasie pandemii koronawirusa

Msze św. w naszej Parafii w obecnym czasie odbywają się w każdą Niedzielę:

  • w Stafford o godz. 12:30 (od 4 Października o godz. 12:45 – na prośbę ks. Proboszcza z Stafford)
  • w Telford o godz. 17:00
  • w Telford w każdy pierwszy Piątek miesiąca o godz. 18:00 (od godz. 17:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu)
  • Kościół w Shrewsbury pozostaje w obecnym czasie zamknięty – decyzją tamtejszych władz kościelnych – jako niespełniający wymagań Rządu Wielkiej Brytanii oraz Episkopatu Anglii
  • Spowiedź święta – przed każdą Mszą św. w zakrystii (konfesjonały muszą być zamknięte) z zachowaniem dystansu jednego metra.
  • Zgodnie z zarządzeniem Episkopatu Anglii w każdej Mszy św. wewnątrz Kościoła może uczestniczyć ograniczona liczba osób – pilnują tego wyznaczone osoby. Pozostałe osoby uczestniczą we Mszy św. pozostając przed Kościołem. Wewnątrz Kościoła należy zachować dystans conajmniej jednego metra od osób nie mieszkających we wspólnym gospodarstwie domowym, mieć zasłonięte usta i nos (maseczki), Komunię św. przyjmować tylko „na rękę”, Msza św. musi być recytowana. Mając nadzieję na szybkie ustanie pandemii koronawirusa jako dojrzali chrześcijanie musimy dostosować się do wyżej wymienionych zaleceń.